Pasta czyli makarony

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pizze. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują rzadsze dania obiadowe – risotto, gnocchi i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w karcie można znaleźć również nie tak popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz potrawy z wielu zakątków kraju. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać trunków. Kolacja we włoskim stylu koniecznie musi zawierać również aperitiff. Odrobina alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Krakow Restaurant italian Cuisine Klasyczne wina z Włoch to zdecydowanie toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi oraz nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć szeroką kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba poszukać restauracji, która umie przygotować nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *