mięso sezonowane w Krakowie

Wyjątkowa włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród wielu wariantów, jakie daje kuchnia z Europy na wyjątkową uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. zobaczcie jaka fajna restauracja Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy drobiowe oraz przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też lasagne, tortellini, minestrone oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- gorgonzoli, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *